7 Ocak 2018 Pazar

'Comedy' Communityzamanında kıyıda köşede oturmuş ama keşfedenlerin dilinden düşmemiş de bir dizi, huzurlarınızda Community.
Ama önce çayımızı içelim 😋 
Geçen sene üniversiteye hazırlanıyordum. Mezuna kalmamış olmama rağmen açıktan lise okuduğum için okul beni meşgul etmiyordu. Sınava hazırlanmaktan arta kalan vaktimi birçok şey ile doldurarak değerlendirme fırsatım oldu. 
Bunlardan biri de yabancı dizilerdi. Sürelerinin kısa olması, senaryo ve görüntü kaliteleri gibi falanca sebeplerden ötürü ,bir Türk dizisi hariç, tercihim hep yabancı dizilerden yana oldu.
Bunlardan biri idi:
Konusu şu: 

Jeff Winger, işini yapmakla meşgul bir avukattır. Fakat bir gün, -sahte- avukatlık lisansının iptal edildiğini öğrenir ve -gerçek- lisansını  almak için yolu Greendale Vakıf Koleji‘ne düşer. 
Dizinin baş kahramanlarını oluşturan, Jeff’in de içinde bulunduğu, çok zıt karakterlere sahip bir kaç öğrenci, şans eseri de olsa aynı kulüpte bir araya gelerek -başta abes bir görüntü sergilese de- gün geçtikçe artan samimi bir ilişki kurarlar.
Karakterler üzerinde minik analizlerJeff Winger (Joel McHale) grubun assolisti. Tam bir üç yüz beş yüz kağıtçı. Umursamam yan cebime koy tavırları cuk oturuyor üstüne.


Britta Perry (Gillian Jacobs), başlarda Jeff’in dikkatini çekse de dizi onların etrafında dönmüyor. Britta biraz feminist, birazdan fazla da aktivist bir ablamız.Abed Nadir(Danny Pudi), Troy ile muhteşem ikili. Bölüm sonlarındaki minik programları efsane. Abed tam bir sinema aşığı.
Troy Barnes (Ronald Glover), dizinin en renkli karakterlerinden. Abed'in kankası. Esprileri bol olan bir karakter.Annie Edison (Alison Brie), grubun en safı, temiz kalplisi. Ve grubun en sevileni.
Shirley Bennett (Yvette Nicole Brown) grubun annesi adeta. Anaç mı anaç. 
Pierce Hawthorne “Chevy Chase“, grubun ağababası. Yaşlı ama esprileri sağlam. 
Türkçe alt yazılı fragmanını bulamadım. 😒
Ama orijinal fragmanlarından
 bazıları şunlar 👇


Komedi dizisi tavsiyesi isteyenlere verdiğim ilk üç diziden bir dizi.
o derece 😉
Bir bölümde Troy daha iyi görünmek, popüler olmak için bir ceket giyiyordu. Ama bu ceket başına bela oluyor, insanlar dalga geçiyordu. Jeff'e gelip ne yapsam diye sorduğunda;
Ceketi giy ya da çıkar, değişmez dostum. Çünkü her ikisini de onlar için yapıyorsun dedi Jeff.
Şakşakşakşak.... 
Böyle ince değdirmelerinin olması da beni cezbetmedi değil 😈Ancak; her yabancı dizi de olduğu gibi bel altı espriler, uygun olmayan davranışlar felan bu dizi de mevcut.
Biz daha iyisini yapana kadar onlar bu işi böyle yapacaklar. 
İzleme o zaman diyenler varsa çıksın, bloğum kasıyor.Community'in soundtrackleri soft pop tarzında. Ki benim sevdiğim bir tarz bu 😊
Özellikle: 
🎤Sophie B. Hawkins - As I Lay Me Down
🎤Daylight- Matt and Kim
🎤The 88 - Don't You (Forget About Me)

Buyrun linki; Hiç yorum yok:

Yorum Gönder