14 Ağustos 2017 Pazartesi

B L A C K M I R R O R' L A N D I K

  
B L A C K  M I R R O R

Yine efsane bir dizi önerisi ile geldim. Black Mirror son zamanlarda izlediğim en iyi, en gerçekçi bilim kurgu serilerinden. Ve garip bir şekilde belki 10 belki 20 sene sonra bu diziyi izleyenler şunu diyecek; '' ben bunların olacağını önceden görmüştüm.'' Eveeeet konusu teknolojinin hayatımızdaki yeri ve zamanı. Şu an bile ilginç, aşırılık gelen bir çok şeyin ilerde ne kadar normalleşeceğini gözümün önüne seriyor yapımcı Charlie Brooker.
Dizinin her bölümü ayrı bir hikaye, ayrı bir kara mizah, ayrı bir ironi. 
Bazı bölümlerin az abartılı olmasını tuz biber olarak yorumladım. 

Şu an 3 sezon yayınlandı. Duyulan haberlere gör 4.sezonda geliyor. Gelmeli!
Dizinin bölümler birer saat, klasik british dizisi. Ama bir saat öyle akıcı geçiyor ki alışmış olduğumuz 40-50 dakikalık yabancı diziler gibi sıkmadan tadında bitiyor. Tadında bitiyor derken Black Mirror bölüm sonlarında herkes kendine şu soruyu sorar: napıyoruz biz yaa? nereye bu gidişimiz? 

Son olarak dipnot tadında şunu eklemek istiyorum; böyle dizileri, kaliteli yapımları görünce üzülmüyor değilim. Bakıyorum bizim yapım sektörlerine aynı hikayeler farklı oyuncularla yine yeni yeniden sunuluyor önümüze. Kötü olansa tutulmaları ve ilgi görmeleri. Şu Black Mirror'un bölümlerinden bir tanesi biz de 2 saatlik film olur, eleştirmenler de ileriye gidiyoruz diye sevinir. Olsa da tek film olsa. Sahi siz hiç Türk bilim-kurgusu denilen akla gelen dizi film hatırlıyor musunuz? İzlediniz mi? Var da ben bilmiyorsam yoruma yazın lütfen...  🎧
bu yayını yazarken kulağımda: ezginin günlüğü - aşk bitti var idi...
🎤

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder